Licencovaný kurz INSTRUKTOR PILATES

Chcete se stát instruktorem cvičení Pilates a dále předávát své znalosti? Právě pro Vás jsme nově připravili licencovaný kurz INSTRUKTOR PILATES který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR!

Více informací o kurzu INSTRUKTOR PILATES

Nově jsme také autorizované centrum pro profesní kvalifikaci INSTRUKTOR PILATES.

Kateřina Vaňková

Kateřina Vaňková

Instruktorka v evidenci největší světové asociaci instruktorů - Idea Fitness.

Kateřina je zároveň autorizovanou osbou pro profesní kvalifikaci Instruktor PILATES (kod: 74-003-H)

Kateřina je také oprávněna vést zkoušku podle nových národních kritérií a prostory našeho studia jsou uznány jako zkušební místo, tedy NÁŠ ÚČASTNÍK KURZU MŮŽE SLOŽIT ZKOUŠKU VE ZNÁMÉM PROSTŘEDÍ A SE ZNÁMÝMI LIDMI. STRES ZE ZKOUŠKY TEDY ROZHODNĚ NEMUSÍTE MÍT!

Naše kurzy jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, uděleného pod č. j. 011/2013-50-A.

Kateřina vzdělává zájemce v oblasti školy. Je zakladatelkou  Instruktorské školy Pilates centrum, která poskytuje poznatky a dovednosti pro bezpečné vedení skupinového i individuálního cvičení pilates technikou.Program se soustředí na současné nároky pro zdravý životní styl a zahrnuje nejmodernější poznatky metody cvičení pilates, která představuje spojení tradičního přístupu s nejnovějšími výzkumy lékařské rehabilitace a fyzioterapie. Zároveň respektuje rozšiřující se spektrum civilizačních onemocnění, které absolvent umí nabytými znalostmi eliminovat (obezita, bolesti zad a krční páteře apod.)

Hledáte-li způsob, jak se zklidnit a doplnit energii, pak jste na správném místě. Nabízím vám cvičení pilates, wellness a nebo své služby osobní trenérky. Tyto metody nejsou na první pohled tak energické jako aerobik, step, tae bo nebo podobné metody. Jsou pomalejší a mnohem niternější. Neposilují pouze tělo, ale přinášejí též posilnění duševní rovnováhy a uvědomění si sama sebe. Přinášejí zklidnění, tak potřebné v dnešní době.

Tělo a duše

Tvoří spolu jeden celek, je potřeba se o ně starat. Pravidelné cvičení založené na józe a rehabilitačních, zdravotně prospěšných cvicích, je proto velmi vhodným nástrojem. Při cvičení kladu důraz na správné dýchání a postoj. Každému jsou cviky přizpůsobeny přesně na míru a se zlepšující se kondicí se mění i obtížnost provádění cviků.

Malý počet osob ve cvičební skupině mi umožňuje věnovat pozornost každému jednotlivci a sledovat způsob provádění cviků a upravovat jejich náročnost. Lekce jsou doplňeny poznatky z wellness a oblasti zdravého životního stylu. Jako osobní trenérka nabízím i sestavení individuálního plánu cvičení spolu s doporučením změn životního stylu a sestavením ideálního jídelníčku.


Několik vět o mně

V roce 2006 jsem objevila Pilatesovu metodu a ta mne nadchla natolik, že jsem se v roce 2007 stala její instruktorkou. Zároveň jsem si doplnila specializované vzdělání v oblasti výživy a sestavování individuálních cvičebních programů a zdravý životní styl se stal náplní mého života. Díky cvičení jsem se také stala psychicky vyrovnanější a celkově spokojenější. Uspokojuje mě fakt, že výsledek cvičení vidím na svých cvičenkách a cvičencích již po několika hodinách. Jejch kondice se zlepšuje, váha optimalizuje a zdravotní problémy ustupují. Důležité je, že cvičit může opravdu kdokoli, necvičíme podle žádné choreografie a cviky přizpůsobujeme jednotlivě, podle kondice cvičícího.

Během svého života jsem trpěla chronickými bolestmi zad a častými migrénami, kvůli slabému svalovému korzetu zvláště v oblasti bederní páteře. Věnovala jsem se různým druhům cvičení, ale hledala jsem něco, co mi objemově nepřidá svalovou hmotu, protože jsem se od dětství potýkala se sklony k obezitě. Vyzkoušela jsem nejrůznější diety a cvičební metody, včetně posilování. Již deset let hraji squash. Až díky současnému cvičení a změně životního stylu jsem konečně dosáhla své ideální tělesné váhy a zformovala si postavu, moje chronické obtíže v krátkém čase zmizely.


Napsali o mně

Časopis Dieta, listopad 2011 - stáhnout ve formátu JPG (770 kB)

Časopis Glanc, prosinec 2011 - stáhnout ve formátu PDF (1,7 MB)

Časopis Dieta, leden 2012 - stáhnout ve formátu JPG: 1. část (730 kB), 2. část (840 kB)

Časopis Dieta, březen 2012 - stáhnout ve formátu JPG (470 kB)

Časopis Dieta, prosinec 2012 - stáhnout ve formátu JPG (623 kB)


Kvalifikace a diplomy

 • 2013 - Instruktorka v evidenci největší světové asociaci instruktorů - Idea Fitness.
 • 2012Certification programs master teatcher Kathy Corey

  Teacher Training Certificiation Program Reformer Comprehensive.
  Pilates Mat teacher Certification (matwork, CORE Band™, Magic circle,Spine Corrector)
  Pilates Equipment teacher Certification core program (Reformer, Wunda chair,Cadillac)

 • 2011 - MEZINÁRODNÍ KONFERENCE PILATES v Mönchengladbachu v Německu.
 • 2009 - workshop s KATHY COREY na Reformer and Cadillac demonstration, Mat Class and Core Band , Magic Circle program, Spine Corrector demonstration.
 • Renata Sabongui - instruktor pohybové metody Pilates

  • PILATES Level I + II
  • úroveň MAT I - III
  • Ron Fletcher Towelwork

 

Wellness School Evy Blahušové (akreditovaná ministerstvem školství, člen International Association of Fitness Professionals a Pilates Method Alliance)

 • Fitness Instructor - Basic
 • Fitness Instructor - Pilatesova metoda
 • Fitness Instructor - Personal Trainer (osobní trenér)
 • Fitness Instructor - Wellness Consultant (wellness konzultant)

Školicí centrum společnosti FACE CZECH, s.r.o. (člen European Fitness Association a International Fitness and Aquatic Academy):

 • Malý diplom - Body Control - Pilatesova metoda
 • Inspiration Day Pilates - Pilates Elementary, Pilates Rules, Pilates Flow, Pilates Abba
 • Body Styling
 • Jumping
 • CHI-TONING - basic diplom
 • Stretch diplom

Společnost 4Health s.r.o.

 • Tenérka K2HIKING Programu (Basic)

Česká asociace squashe

 • trenérka IV. třídy


Spustili jsme pro Vás nový web s informacemi o Pilatesu:
Pilates centrum
Kateřina Vaňková

Speciální prodloužená lekce JumpingSportu

Zúčastněte se JumpingSport Maratonu a zamakejte s námi. Co? JumpingSport Kdy? v neděli 20. ledna od 17:30 Na jak dlouho? na 1,5 hodiny Kde? V Pohybové studio K6 Za kolik? za 200Kč Rezervujte si své místo na čísle  +420 775 627 799 nebo osobně a Tereza se na vás bude těšit.

Vzdělávací programy PILATES

Vzdělávací kurzy jsou určeny pro všechny klienty a instruktory, kteří mají zájem o rozšíření znalostí v oblasti Pilates. Při vzdělávacím kurzu se naučíte správné provádění cviků, cvičení s pomůckami a rozšíříte si zásobník cviků. Nové termíny kurzů:   Magic Circle Level I. - 5.1.2019 Spine Corrector Level I. - 26.1.2019 Pilates Core Band - 2.2.2019   Magic Circle Level II. - 23.2.2019 Pilates na pěnovém válci Level I. - 9.3.2019 Spine Corrector Level II. - 23.3.2019 Pilates na pěnovém válci Level II. - 13.4.2019 Pro bližší informace o školení a on-line přihlášku stačí kliknout na vybraný kurz :-)

ÚTERKY S HLÍDÁNÍM DĚTÍ během lekcí od 17:00 do 120:00

Chcete si přijít zacivčit, ale nemáte hlídání ? Každé úterý si s sebou na lekce konající se v odpoledních hodinách můžete přivést děti a my vám je zadarmo pohlídáme :-) Hlídání je potřeba si rezervovat dopředu, omezená kapacita míst :-) Pro více informací, nebo pro zamluvení místa, volejte na: +420 775 627 799