Licencovaný kurz INSTRUKTOR PILATES

Chcete se stát instruktorem cvičení Pilates a dále předávát své znalosti? Právě pro Vás jsme nově připravili licencovaný kurz INSTRUKTOR PILATES který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR!

Více informací o kurzu INSTRUKTOR PILATES

Nově jsme také autorizované centrum pro profesní kvalifikaci INSTRUKTOR PILATES.

Pilates

Pilates je ideálním cvičením pro všechny, kteří touží po dlouhých a štíhlých svalech. Díky pilates Vás přestanou bolet záda, zlepší se držení těla a naučíte se správně dýchat.

Pilates cvičení je cvičení přizpůsobené potřebám každého člověka, jakéhokoliv věku. Pilates je pro mladé i staré, pro fyzicky aktivní i méně aktivní jedince. Cvičení se doporučuje jako pokračování rehabilitační léčby, astmatikům. Je vhodné i pro ženy, které se chystají otěhotnět (významně posiluje pánevní dno), nebo pro již těhotné ženy, které si chtějí pevné svaly v břišní oblasti udržet i během těhotenství.


Pilates doporučují i fyzioterapeuti

Cvičení pilates získalo svou popularitu  nejen u profesionálních tanečníků, ale také u vrcholových sportovců, boxerů i vojáků.Pilates je užitečné kompenzační cvičení. Dnes se o něj zajímá stále větší množství lidí. K příznivcům pilates se přidávají také fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci a toto cvičení se rozšiřuje i v oblasti fitness po celém světě.

Základy Pilates

Základem pilates je správné dýchání, které zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí. Jedním z dalších pravidel, se kterým se seznámíte již během úvodních lekcí, je důraz na důkladnost provedení. Jinými slovy – kvalita je důležitější než kvantita.
S tím souvisí i důraz na soustředění mysli na cvičení. Uvědomujete si práci svého těla v každé fázi pohybu.

Započetí a řízení pohybu vychází u pilates ze středu těla (tzv. Gürtel nebo Power house).Snažte se tedy zpočátku alespoň o plynulý pohyb. Spolu s hlubokým dechem redukuje působení stresu a snižuje riziko zranění. Díky řízenému uvědomělému pohybu je možná plná kontrola nad prováděným pohybem, která je nezbytná.


Názorný příklad - před a po pravidelném cvičení Pilates

Na následujících fotkách můžete sami sledovat, jaký vliv má pravidelné cvičení Pilates (4x týdně). Cvičení nebylo doplněno o žádnou další pohybovou aktivitu, ani nebyly nijak změněny nebo upraveny stravovací návyky - výsledek který vidíte je pouze a jen výsledkem pravidelného cvičení Pilates.

Před začátkem pravidelného cvičení Po 6ti měsících pravidelného cvičení
Spustili jsme pro Vás nový web s informacemi o Pilatesu:
Pilates centrum
Kateřina Vaňková

NEDĚLNÍ SPECIÁL

Zveme Vás na Pilates Reformer & Spine Corrector SPECIÁL s Terezou. Kdy? neděle 24.3.2019 Program: 17:00 - 17:45 Reformer 17:45 - 18:00 přestávka 18:00 - 18:45 Spine Corrector Cena: 300,- Kč Kvůli omezené kapacitě míst je r ezervace možná pouze oproti nevratné záloze 150,- Kč. Pokud bude akce zrušena ze strany provozovatele, bude Vám záloha vrácena v plné výši :-) děkujeme za pochopení.

NOVINKA V POHYBOVÉM STUDIU - Salsation®

!!!UKÁZKOVÁ LEKCE GRATIS JIŽ 19.3.2018!!! Rezervujte si svá místa a přijďte si vyzkoušet FITNESS HIT :-) Salsation® je zábavný taneční fitness program, který propojuje tanec s funkčním tréninkem. Salsation® umožňuje pracovat na zlepšení pohybových schopností, rozvíjení smyslu pro rytmus a posilování těla v doprovodu skvělé hudby. Každá skladba obsahuje příběh, který budeme na hodinách vyprávět tancem. Slovo Salsation® pochází ze dvou slov SALSA = omáčka (ne taneční styl), protože zahrnuje kombinaci různých rytmů, kultur, tanečních stylů a SENSATION = klade důraz na muzikalitu, vyjádření textu písní a pocitů. Čeká na Vás hodina plná nabitých choreografií a pozitivní energie.

Novinka v rozvrhu Pilates MAMI&BABY

Lekce pro všechny maminky, které si chtějí zacvičit, ale nemají hlídání pro své děti.  Dostaňte se zpátky do formy a přijďte si zacvičit i se svými dětmi :-)  V těchto lekcích budeme čerpat z principů Pilates, aby došlo ke zpevnění bříšek a posílení zad. Což je pro všechny maminky po porodu to nejlepší. Instruktorka dbá při lekci především na správné provedení cviků, aby bylo cvičení co nejefektivnější. Kdy? PO 09:00 Reformer MAMI&BABY/Tereza ÚT 16:00 Pilates     MAMI&BABY/Klára ST 09:00 Reformer MAMI&BABY/Tereza PÁ 09:00 Reformer MAMI&BABY/Tereza Lekce je určená maminkám s dětmi (do 5let), které jsou při cvičení v sále s Vámi a hrají si.