Licencovaný kurz INSTRUKTOR PILATES

Chcete se stát instruktorem cvičení Pilates a dále předávát své znalosti? Právě pro Vás jsme nově připravili licencovaný kurz INSTRUKTOR PILATES který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR!

Více informací o kurzu INSTRUKTOR PILATES

Nově jsme také autorizované centrum pro profesní kvalifikaci INSTRUKTOR PILATES.

Pilates

Pilates je ideálním cvičením pro všechny, kteří touží po dlouhých a štíhlých svalech. Díky pilates Vás přestanou bolet záda, zlepší se držení těla a naučíte se správně dýchat.

Pilates cvičení je cvičení přizpůsobené potřebám každého člověka, jakéhokoliv věku. Pilates je pro mladé i staré, pro fyzicky aktivní i méně aktivní jedince. Cvičení se doporučuje jako pokračování rehabilitační léčby, astmatikům. Je vhodné i pro ženy, které se chystají otěhotnět (významně posiluje pánevní dno), nebo pro již těhotné ženy, které si chtějí pevné svaly v břišní oblasti udržet i během těhotenství.


Pilates doporučují i fyzioterapeuti

Cvičení pilates získalo svou popularitu  nejen u profesionálních tanečníků, ale také u vrcholových sportovců, boxerů i vojáků.Pilates je užitečné kompenzační cvičení. Dnes se o něj zajímá stále větší množství lidí. K příznivcům pilates se přidávají také fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci a toto cvičení se rozšiřuje i v oblasti fitness po celém světě.

Základy Pilates

Základem pilates je správné dýchání, které zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí. Jedním z dalších pravidel, se kterým se seznámíte již během úvodních lekcí, je důraz na důkladnost provedení. Jinými slovy – kvalita je důležitější než kvantita.
S tím souvisí i důraz na soustředění mysli na cvičení. Uvědomujete si práci svého těla v každé fázi pohybu.

Započetí a řízení pohybu vychází u pilates ze středu těla (tzv. Gürtel nebo Power house).Snažte se tedy zpočátku alespoň o plynulý pohyb. Spolu s hlubokým dechem redukuje působení stresu a snižuje riziko zranění. Díky řízenému uvědomělému pohybu je možná plná kontrola nad prováděným pohybem, která je nezbytná.


Názorný příklad - před a po pravidelném cvičení Pilates

Na následujících fotkách můžete sami sledovat, jaký vliv má pravidelné cvičení Pilates (4x týdně). Cvičení nebylo doplněno o žádnou další pohybovou aktivitu, ani nebyly nijak změněny nebo upraveny stravovací návyky - výsledek který vidíte je pouze a jen výsledkem pravidelného cvičení Pilates.

Před začátkem pravidelného cvičení Po 6ti měsících pravidelného cvičení
Spustili jsme pro Vás nový web s informacemi o Pilatesu:
Pilates centrum
Kateřina Vaňková

Speciální prodloužená lekce JumpingSportu

Zúčastněte se JumpingSport Maratonu a zamakejte s námi. Co? JumpingSport Kdy? v neděli 20. ledna od 17:30 Na jak dlouho? na 1,5 hodiny Kde? V Pohybové studio K6 Za kolik? za 200Kč Rezervujte si své místo na čísle  +420 775 627 799 nebo osobně a Tereza se na vás bude těšit.

Vzdělávací programy PILATES

Vzdělávací kurzy jsou určeny pro všechny klienty a instruktory, kteří mají zájem o rozšíření znalostí v oblasti Pilates. Při vzdělávacím kurzu se naučíte správné provádění cviků, cvičení s pomůckami a rozšíříte si zásobník cviků. Nové termíny kurzů:   Magic Circle Level I. - 5.1.2019 Spine Corrector Level I. - 26.1.2019 Pilates Core Band - 2.2.2019   Magic Circle Level II. - 23.2.2019 Pilates na pěnovém válci Level I. - 9.3.2019 Spine Corrector Level II. - 23.3.2019 Pilates na pěnovém válci Level II. - 13.4.2019 Pro bližší informace o školení a on-line přihlášku stačí kliknout na vybraný kurz :-)

ÚTERKY S HLÍDÁNÍM DĚTÍ během lekcí od 17:00 do 120:00

Chcete si přijít zacivčit, ale nemáte hlídání ? Každé úterý si s sebou na lekce konající se v odpoledních hodinách můžete přivést děti a my vám je zadarmo pohlídáme :-) Hlídání je potřeba si rezervovat dopředu, omezená kapacita míst :-) Pro více informací, nebo pro zamluvení místa, volejte na: +420 775 627 799